Utrata masy ciała przy diecie niskowęglowodanowej, śródziemnomorskiej lub o niskiej zawartości tłuszczu ad 9

Podobny deficyt kaloryczny osiągnięty we wszystkich grupach dietetycznych sugeruje, że dieta o niskiej zawartości węglowodanów i nieograniczonej ilości kalorii może być optymalna dla tych, którzy nie przestrzegają diety o ograniczonej kaloryczności. Rosnąca poprawa poziomów niektórych biomarkerów w czasie do 24 miesięcy, pomimo osiągnięcia maksymalnego spadku masy ciała o 6 miesięcy, sugeruje, że dieta o zdrowym składzie ma korzyści przewyższające redukcję masy ciała. Niniejsze badanie ma kilka ograniczeń. Zapisaliśmy kilka kobiet; jednakże zaobserwowaliśmy znaczącą interakcję między wpływem diety na płeć na utratę wagi (kobiety zwykle tracą na wadze na diecie śródziemnomorskiej), a ta różnica między mężczyznami i kobietami znalazła również odzwierciedlenie w zmianach poziomu leptyny. Ta ewentualna różnica płci powinna zostać zbadana w dalszych badaniach. Dane od kilku uczestników z cukrzycą są interesujące, ale zdajemy sobie sprawę, że pomiar HOMA-IR nie jest optymalną metodą oceny insulinooporności wśród osób z cukrzycą. Opieraliśmy się na podawanej przez samych pacjentów dawce pokarmowej, ale zatwierdziliśmy ocenę dietetyczną w dwóch różnych narzędziach oceny diety i używaliśmy kwestionariuszy elektronicznych, aby zminimalizować ilość brakujących danych. Na koniec można argumentować, że wyjątkowy charakter miejsca pracy w tym badaniu, który dopuszczał ściśle monitorowaną interwencję dietetyczną przez okres 2 lat, utrudnia uogólnienie wyników na inne żyjące osobniki. Uważamy jednak, że podobne strategie w celu utrzymania zgodności mogą być stosowane gdzie indziej.
Mocne strony tego badania to jednofazowy projekt, w którym wszyscy uczestnicy zaczęli jednocześnie; stosunkowo długi czas trwania badania; duża wielkość grupy badawczej; i wysoki wskaźnik przylegania. Miesięczne pomiary wagi pozwoliły lepiej zrozumieć trajektorię utraty masy ciała niż miało to miejsce w poprzednich badaniach.
Zaobserwowaliśmy dwie fazy zmiany masy ciała: początkową utratę wagi i utrzymanie wagi. Maksymalną redukcję masy uzyskano w ciągu pierwszych 6 miesięcy; po tym okresie nastąpiła faza podtrzymywania częściowego odbicia i plateau. Spośród wszystkich grup żywieniowych utrata masy ciała była większa dla osób, które ukończyły 24-miesięczne badanie niż dla osób, które nie ukończyły diety. Nawet umiarkowana utrata wagi ma korzyści dla zdrowia, a nasze odkrycia sugerują korzyści z podejścia behawioralnego, które przynosi straty masy podobne do tych uzyskanych przy farmakoterapii. [29]
Odróżniliśmy między zmianami poziomów biomarkerów (leptyny, adiponektyny i białka C-reaktywnego o wysokiej czułości), które są najwyraźniej związane z utratą tkanki tłuszczowej i zmianami biomarkerów (triglicerydów, cholesterolu HDL, glukozy i insuliny), które najwyraźniej odzwierciedlają, częściowo, wpływ określonej kompozycji diety. Zmiany obserwowane w poziomach adiponektyny i leptyny 30, które były zgodne we wszystkich grupach, odzwierciedlają utratę wagi. Uważa się, że spożywanie jednonienasyconych tłuszczów poprawia wrażliwość na insulinę, co może tłumaczyć korzystny wpływ diety śródziemnomorskiej na poziom glukozy i insuliny. Wyniki sugerują, że kompozycja żywieniowa modyfikuje biomarkery metaboliczne, a także prowadzi do utraty wagi Nasze wyniki sugerują, że pracownicy służby zdrowia mogą rozważyć więcej niż jedno podejście dietetyczne, zgodnie z indywidualnymi preferencjami i potrzebami metabolicznymi, o ile wysiłek zostanie utrzymany.
Ta próba sugeruje również model, który można zastosować szerzej w miejscu pracy. Jak ostatnio zasugerował Okie, 33 wykorzystanie pracodawcy jako trenera zdrowia może być opłacalnym sposobem na poprawę zdrowia. Model interwencji z wykorzystaniem grupowych sesji dietetycznych, wsparcie dla współmałżonków, etykiety żywności i miesięczne ważenie w miejscu pracy w ramach kampanii promocji zdrowia może przynieść zmniejszenie wagi i długoterminowe korzyści zdrowotne.
[podobne: suliga częstochowa, depribon, salicylan choliny ]

Powiązane tematy z artykułem: depribon salicylan choliny suliga częstochowa