Spowalniające wzrost kosztów opieki zdrowotnej

Ograniczenie artykułu autorstwa Mongana i in. (Wydanie 3 kwietnia) na temat możliwości spowolnienia wzrostu kosztów opieki zdrowotnej jest akceptacja tylko reform, które nie drażnią silnych, zakorzenionych interesów korporacyjnych i pracowniczych. Nasz system kosztuje nas może dwa razy więcej niż powinien. Musimy atakować najgrubsze koty i wyszczuplać je. Szpitale dążą obecnie do konsolidacji, a nie wydajności, pobierają fortunę za rutynowe usługi i płacą wyższe wynagrodzenia, a nie podejmują strajki. Firmy ubezpieczeniowe dodają tak mało przy tak wysokich opłatach. Firmy farmaceutyczne reklamują, rozwijają lekkomyślnie powtarzające się leki i ładują bez ograniczeń. Lekarze specjaliści w niektórych dziedzinach działają i służą umierającym pacjentom z niewielkim ograniczeniem.
Interwencje zasugerowane w artykule są popgunami przeciwko armii nastawionej na zysk. Powściągliwość w naszym systemie mieszanym musi pochodzić od rządu, a nie dobrowolne działania korporacji.2 Schlesinger3 określił cykl działań rządowych na 30 lat, ostatni szczyt to 40 lat temu. Jest zatem możliwe, że sugestie, które są trudniejsze do ugruntowania interesów, powinny być brane pod uwagę.
Budd N. Shenkin, MD, MAPA
Bayside Medical Group, Oakland, CA 94609
com
3 Referencje1. Mongan JJ, Ferris TG, Lee TH. Opcje spowalniające wzrost kosztów opieki zdrowotnej. N Engl J Med 2008; 358: 1509-1514
Full Text Web of Science Medline
2. Reich RB. Superkapitalizm: transformacja biznesu, demokracji i życia codziennego. Nowy Jork: Borzoi Books, 2007.

3. Schlesinger AM Jr. Cykle w historii Ameryki. Nowy Jork: Houghton Mifflin, 1986.

Mongan i in. wymień 12 opcji redukcji wydatków na opiekę zdrowotną. Chciałbym wskazać dwie opcje, które wydają się przeoczyć. Pierwszą opcją jest zwiększenie stosunku lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej do specjalistów. Liczne badania wykazały, że wraz ze wzrostem wskaźnika spadają koszty1. Drugą opcją jest wyeliminowanie wciąż rosnących ograniczeń administracyjnych w zarządzanej opiece, które znacznie zmniejszają skuteczność praktyk podstawowej opieki zdrowotnej, w tym w szczególności uprzedniej zgody na skierowania, leki i obrazowanie. procedury. Te niepotrzebne ograniczenia marnują czas lekarzy i ich personelu, znacznie zwiększają koszty ogólne i obniżają morale. Lekarze podstawowej opieki medycznej mają wszelkie pragnienia praktykowania opłacalnej, opartej na dowodach medycyny i są dobrze wyszkoleni, aby to robić. Należy przywrócić wysoki poziom samoregulacji w celu promowania i utrzymania profesjonalizmu. W przeciwnym razie nie można osiągnąć pierwszej wymienionej powyżej opcji.
Michael K. Rees, MD
Beth Israel Deaconess Medical Center, Boston, MA 02215
harvard.edu
Odniesienie1. Kravet SJ, Shore AD, Miller R, Green GB, Kolodner K, Wright SM. Wykorzystanie opieki zdrowotnej i odsetek lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Am J Med 2008; 121: 142-148
Crossref Web of Science Medline
Mongan i in. omówienie wielu opcji spowolnienia wzrostu kosztów opieki zdrowotnej. Jednak autorzy nie poruszają tematu tabu, że lekarze są istotną przyczyną wysokich kosztów opieki zdrowotnej. Największą opcją oszczędności jest, moim zdaniem, zmiana poglądów i nawyków porządkowych lekarzy Musimy być rozsądni co do naszych zabiegów i oczekiwań. Nie powinniśmy być jak owce, pisząc recepty na najnowszą rekomendację przedstawiciela firmy farmaceutycznej lub głośnika; zamiast tego musimy krytycznie spojrzeć na nowe informacje i szukać najbardziej ekonomicznego leczenia problemów naszych pacjentów.
Podmioty, które są właścicielami złota (firmy rządowe i ubezpieczeniowe) mogą oczywiście regulować zasady, ale podmioty wydające złoto (nas) mogą mieć największy wpływ na to, jak szybko i gdzie są wydawane. Zdaję sobie sprawę, że wiele z naszych przyzwyczajeń wynika z reguł wydanych przez podmioty płacące, ale mimo to nasza społeczność lekarzy potrzebuje okresu poważnego samokontroli.
Drury M. Stith, MD
Shore Health Services, Nassawadox, VA 23413
-inc.org
[więcej w: nabłonki wielokątne w moczu, plastry evra ulotka, depribon ]

Powiązane tematy z artykułem: depribon nabłonki wielokątne w moczu plastry evra ulotka