Podatność genetyczna na zgon z powodu choroby niedokrwiennej serca w badaniu bliźniąt ad 7

Sugerowano, że genetyka choroby niedokrwiennej serca byłaby lepiej zrozumiała, gdyby badania obejmowały czynniki bezpośrednio związane z patogenezą blaszek miażdżycowych, takie jak reaktywność ściany naczynia krwionośnego do uszkodzenia, rola komórki zmiatające i wpływ układu krzepnięcia krwi. Mogą również występować specyficzne polimorfizmy w genie kodującym enzym konwertujący angiotensynę41. Nasze badanie sugeruje, że ważne jest, aby identyfikować zarówno mężczyzn, jak i kobiety, których krewni pierwszego stopnia zmarli na chorobę wieńcową w każdym wieku, szczególnie w młodym wieku, aby można było rozwiązać ich modyfikowalne czynniki ryzyka choroby wieńcowej. Konieczne są dalsze badania, aby określić mechanizmy molekularne leżące u podstaw podatności genetycznej na chorobę wieńcową serca oraz sposób, w jaki mechanizmy te mogą się różnić w zależności od wieku.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Przedstawione w części w American Heart Association Cardiovascular Epidemiology Meetings, Memphis, Tennessee, 18-19 marca 1992.
Wspierane częściowo przez sieć badawczą MacArthur w zakresie udanego starzenia się dzięki dotacji z Fundacji Johna D. i Catherine T. MacArthur, w ramach stypendium szkoleniowego (2-T32-MH-14235) z Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego przy pomocy dotacji (HG-00348) z National Institutes of Health, przez grant (09533) od Szwedzkiej Rady ds. Badań Medycznych, przez Szwedzką Fundację Serca i Płuc, oraz przez Króla Gustawa V i Fundację Królowej Wiktorii.
Jesteśmy wdzięczni dr. Nancy Pedersen i Larry Gall za ich cenny wkład i do Komitetu Sterującego Szwedzkiego Rejestru Twin za umożliwienie nam dostępu do rejestru.
Author Affiliations
Z Departamentów Epidemiologii i Zdrowia Publicznego (MEM, NR, LFB) i Genetyki (NR), Yale University School of Medicine, New Haven, Connecticut; oraz Departament Higieny Środowiska, Instytut Karolinska (BF) i Oddział Medycyny Kardiologicznej, Oddział Chorób Wewnętrznych, Szpital Karolinska i Oddział Epidemiologii, Instytut Medycyny Środowiskowej, Instytut Karolinska (UF), Sztokholm, Szwecja.
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Marenberga w Departamencie Epidemiologii i Zdrowia Publicznego, Yale University School of Medicine, 60 College St., New Haven, CT 06510.
[podobne: procto hemolan żel, green pharmacy olejek łopianowy z czerwoną papryką, salicylan choliny ]

Powiązane tematy z artykułem: green pharmacy olejek łopianowy z czerwoną papryką procto hemolan żel salicylan choliny